Corona Virüsü Nedir?

Corona Virüsü Nedir?

Virüs ilaçlaması taleplerinin nedeni olan Corona Virüs’ü, bir virüs ailesine verilen bir isimdir. Salgına neden olan virüs, Dünya Sağlık Örgütü tarafından Covid-19 olarak adlandırılmıştır. Bu aileye üyesi virüsler de SARS, Mers-Cov ismi ile daha önce de insanlar arasında salgınlara sebep olmuşlardır.

Corona Virüs’ü de önceki selefleri gibi üst solunum yollarını etkileyen bir virüstür. Yarasalardan hayvanlara ve oradan insanlara geçtiği düşünülmektedir. Corona ailesine üye virüsler uzun yıllardır bilinmesine karşın bu virüse karşı bir antiviral geliştirilememiş olması virüsü belli oranda ölümcül yapmaktadır. Özellikle üst solunum yolunda tahribata yol açan zatürreye sebep olması nedeni ile çocuklar, yaşlılar ve bağışıklık sistemi düşük olan insanlarda ölüm oranı artmaktadır.

Covid-19 olarak adlandırılan bu virüs akciğerlerde bağlandığı gen sebebi ile öncekilerden daha tehlikeli olmuştur. Bu gen insanları üst solunum yolu enfeksiyonlarından koruyan bir mekanizmayı sağladığı için virüs bu mekanizmaya zarar verince enfeksiyonlara karşı savunmasız kalmaktadır.

Daha çok Asya kökenli kişilerde bulunan bu gen nedeni ile de Asya kökenli kişiler bu virüslerden daha fazla etkilenmiştir. Siyah ve beyaz ırktan insanlarda da aynı gen olmasına rağmen daha az oranda olması virüs aktivasyonunu kısıtlasa da tehlikesini tamamen azaltmamıştır. Özellikle Covid-19 virüsü daha fazla yayılma ve ölüm oranı ile dünya çapında bir salgına dönüşmek üzeredir.

Birçok bilim adamı tarafından da dünya çapında salgın olarak bilinen pandemik sıfatı ile tanımlanmaktadır. İster Corona Virüs’leri ister grip ve benzeri virüsler olsun solunan hava ile bulaştıklarından çok hızlı bir yayılma gösterirler.

Yaşam alanlarında da uzun süre canlı kalan bu tip virüsler ile temas halinde ellerden ağıza ve buruna oradan akciğerlere geçtiklerinden yaşam alanlarının sterilizasyonu ve dezenfeksiyonu hayati önem kazanmıştır.

Bu virüsten korunma yolları arasında ilk sırada hijyen ve dezenfeksiyon önlemleri gelir. Daha sonra bağışıklık sistemini güçlü tutma ve bol su içme önemlidir. Bol su içmek ağıza ulaşmış virüsleri mideye yönlendirerek akciğerlere ulaşmasını engellediği için önemlidir. Bu virüsler mide asidi tarafından yok edilir.

 

Corona Virüsü Tehdidi İçin Dezenfeksiyon Uygulaması

Gebze Haşere İlaçlama olarak "Corona (COVID-19) Virüsü" dahil olmak üzere tüm virüs ve bakteriler için etkili, yayılmasını engelleyici ve öldürücü "Mikrobiyal Dezenfeksiyon" ve "Fumigasyon Uygulamaları" yapmaktayız. Potansiyel risk altında olan AVM'ler, işyerleri, fabrikalar, hastaneler, okullar, gıda işletmeleri ve kamu binaları dahil şüpheli herhangi bir durumda veya endişelerinizi gidermek için Türkiye genelinde hizmet vermekteyiz.

Virüs İlaçlama uygulamaları sadece "Dezenfeksiyon ve Fumigasyon Uygulaması Yapma Yetki Belgesine" ve "Eğitimine" sahip ilaçlama firmaları tarafından yapılabilmektedir.

Gebze Haşere İlaçlama firması bu uygulamaları yapmak için gerekli tüm sertifikasyona ve deneyimli, eğitimli uzman bir kadro sahiptir. Tüm şüphelendiğiniz durumlar için bize +90 262 645 0 386 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

ÜCRETSİZ KEŞİF HİZMETİMİZDEN
YARARLANMAK İSTER MİSİNİZ?

Haşere probleminizin neden kaynaklandığı, ne gibi ilaçlama işlemleri uygulanabileceği, böylelikle kesin çözüme nasıl ulaşabileceğiniz profesyonel ekibimiz tarafından belirlenir ve proje hakkında ücretsiz danışmanlık hizmeti almış olursunuz. Bu bağlamda çözüm odaklı çalışma sonucunda fiyat çalışması yapılmaktadır.

letter_img