Ağaç Kurdu İlaçlama

Ağaç Kurdu İlaçlama

Ağaç kurtları, haşere gurubundan olup eklem bacaklılar içinde incelenir. Ağaç kurtları sert kabuklu olup genellikle iki kanada sahiptir. Ağaç kurtları insanı ısırmazlar. Tahta kurtları tamamen otçuldurlar. Baş kısımları sert keratin denen maddeden oluşur. Ağız yapıları çok gelişmiştir. Tahta kurdunun göğüs kısmında iki çift, karın kısmında bir çift olmak üzere toplam altı ayağı vardır.

Tahta kurdunun (mobilya kurdu) başucunda bir çift anteni vardır. Tahta kurdunun genel olarak boyları 1,5 ile 3 cm kadardır. Tahta kurtları toplumda farklı isimler ile bilinirler bunlardan bazıları ağaç kurdu, ahşap kurdu, ağaç böceği ve ağaç kemirendir. Ağaç kurtları adından da anlaşıldığı gibi bütün işleri tahta ve ahşapladır. Tahta kurtları genellikle ağaç ve ahşapları delerek içine yuva yaparlar. Ağaç kurtlarının ağız yapısı çok sağlam olduğundan tahta ve ahşap nesneleri rahatlıkla kesebilirler. Mobilya kurdu olarak adlandırılan bu kurtlar evimizde ahşaptan oluşan her türlü nesnenin içini oyarak orada yuvalanırlar.

ÜCRETSİZ KEŞİF HİZMETİMİZDEN
YARARLANMAK İSTER MİSİNİZ?

Haşere probleminizin neden kaynaklandığı, ne gibi ilaçlama işlemleri uygulanabileceği, böylelikle kesin çözüme nasıl ulaşabileceğiniz profesyonel ekibimiz tarafından belirlenir ve proje hakkında ücretsiz danışmanlık hizmeti almış olursunuz. Bu bağlamda çözüm odaklı çalışma sonucunda fiyat çalışması yapılmaktadır.

letter_img