Arı İlaçlama

Arı İlaçlama

Arıların dünyada birçok çeşitleri vardır. Ülkemizde yaşayan sadece sayılabilir şekilde bulunur. Arılar yapı olarak kanatlı hayvan olup kuyruğunda zehirli iğne taşırlar.

Kanatlı hayvanlar gurubundan olan arılar yapı itibarı ile bazı farklılıklar göstermektedirler. Arılar türlerine göre farklı görevler taşırlar. 

Bal arısının (apis mellifica) çiçek nektarlarından (balözü bezleri) topladığı özsu içindeki sakkarozun, arının midesinde değişme (invesiryonu) ile husule gelen madde. Bir kovanda bulunan üç cins arıdan, işçi arılar petekleri bal ile doldururlar ve gözlerinin üstünü balmumu ile örterler.

Arının altı ayağı ve başucunda iki anteni bulunur. Bal arısı dediğimiz arı türü özellikle çok eski çağlardan beri insanlar tarafından evcilleştirilerek bal üretiminde kullanılmaktadır.

ÜCRETSİZ KEŞİF HİZMETİMİZDEN
YARARLANMAK İSTER MİSİNİZ?

Haşere probleminizin neden kaynaklandığı, ne gibi ilaçlama işlemleri uygulanabileceği, böylelikle kesin çözüme nasıl ulaşabileceğiniz profesyonel ekibimiz tarafından belirlenir ve proje hakkında ücretsiz danışmanlık hizmeti almış olursunuz. Bu bağlamda çözüm odaklı çalışma sonucunda fiyat çalışması yapılmaktadır.

letter_img