Bit İlaçlama

Bit İlaçlama

İnsanlarda bitler farklı bölgelerde bulunur. Bitler yumurta ile çoğalan hayvanlar olup yumurtasını canlının vücudu üzerinde herhangi bir noktaya bırakır. Mesela, elbiselerin kıvrımlarına ve dikiş aralarına bırakır. Saç biti ise saç teli üzerine bırakır.

Bitler çok küçük hayvanlar olduğu için boyları 8 mm ile 10 mm'yi geçmez. Bitler insanlar ve hayvanların vücud derisi üzerinden, beslenen eklem bacaklılardan, kanatsız, ufak, yassı vücutlu, kan emen asalak hayvanlardır.

Bitin birçok çeşidi vardır. Dünya üzerinde 3.000'in üzerinde bit türü bulunur. Bitler türüne göre farklı renklerde olabilirler. Bitlerin vücut yapısı biçimsiz bir şekildedir.

Bit de diğer haşereler gibi altı ayağa sahiptir. Bitler en fazla 30 gün kadar yaşarlar. Bitlerin en belirgin olanı gri (kül rengi) veya beyaz olanlarıdır. Bitler konakçısının (taşıtıcısının) dışında beslenemediği zaman en fazla iki gün yaşayabilirler.

ÜCRETSİZ KEŞİF HİZMETİMİZDEN
YARARLANMAK İSTER MİSİNİZ?

Haşere probleminizin neden kaynaklandığı, ne gibi ilaçlama işlemleri uygulanabileceği, böylelikle kesin çözüme nasıl ulaşabileceğiniz profesyonel ekibimiz tarafından belirlenir ve proje hakkında ücretsiz danışmanlık hizmeti almış olursunuz. Bu bağlamda çözüm odaklı çalışma sonucunda fiyat çalışması yapılmaktadır.

letter_img