Kalorifer Böceği İlaçlama

Kalorifer Böceği İlaçlama

Kalorifer böceği açık kahverengi renkte olup, ön göğüs bölgesinde iki koyu bant vardır. Kalorifer böcekleri yaklaşık olarak 10-12 mm boyundadırlar ve yumurtlama yöntemiyle çoğalırlar.

Kalorifer böceği içinde yumurta bulunan kapsüller üretir. Kalorifer böceğinin ürettiği her bir kapsül içinde 35-40 adet yumurta bulunur. Kalorifer böceği yumurtalarını sırtlarında taşıyarak gittikleri her yere götürür.

Kalorifer böceğinin yumurtaları 18 gün sonra açılır ve yavrular yumurtalardan çıkar. Yıl içerisinde 8-10 defa yumurtlayan dişi kalorifer böcekleri öldükleri anda bile yumurta bırakırlar. Kalorifer böcekleri bulundukları alanlardaki her şeyi yiyebilirler. Her türlü pisliği ve mikrobu bünyesinde taşıyan kalorifer böcekleri, bu mikropları insanlara bulaştırırlar.

Evlerde ilk yerleşecekleri mekanlar mutfak ve banyolar olan kalorifer böcekleri, karanlığı severler ve bu nedenle sürekli geceleri ortaya çıkarlar.

Kalorifer böcekleri nemli, sıcak ve pis yerlerden hoşlanırlar. Kazan dairesi, depo ve bodrum gibi alanlar yoğun olarak görüldükleri yerlerdir. Kalorifer böceği gıda zehirlenmeleri, verem, hepatit, mantar hastalıkları gibi çeşitli hastalıkların mikroplarını taşır ve bulaştırır.

ÜCRETSİZ KEŞİF HİZMETİMİZDEN
YARARLANMAK İSTER MİSİNİZ?

Haşere probleminizin neden kaynaklandığı, ne gibi ilaçlama işlemleri uygulanabileceği, böylelikle kesin çözüme nasıl ulaşabileceğiniz profesyonel ekibimiz tarafından belirlenir ve proje hakkında ücretsiz danışmanlık hizmeti almış olursunuz. Bu bağlamda çözüm odaklı çalışma sonucunda fiyat çalışması yapılmaktadır.

letter_img