Tahta Kurdu İlaçlama

Tahta Kurdu İlaçlama

Ağaç kurtları haşere grubundan olup eklem bacaklılar sınıfı içinde incelenir. Ağaç kurtları sert kabuklu olup genellikle iki tane kanada sahiptirler. Ağaç kurtları insanları ısırmazlar, beslenmeleri tamamen otçuldur.

Baş kısımları sert ve keratin adı verilen maddeden oluşur. Ağız yapıları çok gelişmiş olan tahta kurdunun göğüs kısmında iki çift, karın kısmında ise bir çift olmak üzere toplam altı tane ayağı bulunur.

Tahta kurdunun (mobilya kurdu) başucunda bir çift anteni vardır. Tahta kurdunun genel olarak boyları 1,5 ile 3 cm kadardır. Tahta kurtları toplumda farklı isimler ile bilinirler bunlardan bazıları ağaç kurdu, ahşap kurdu, ağaç böceği, ağaç kemiren'dir.

Tahta kurtlarının adından da anlaşıldığı gibi bütün işleri tahta ve ahşap iledir. Tahta kurtları genellikle ağaç ve ahşapları delerek içine yuva yaparlar. Ağaç kurtlarının ağız yapısı çok sağlam olduğundan tahta ve ahşap nesneleri rahatlıkla kemirebilirler.

Mobilya kurdu olarak adlandırılan bu kurtlar evimizde ahşaptan oluşan her türlü nesnenin içini oyarak orada yuvalanırlar.

ÜCRETSİZ KEŞİF HİZMETİMİZDEN
YARARLANMAK İSTER MİSİNİZ?

Haşere probleminizin neden kaynaklandığı, ne gibi ilaçlama işlemleri uygulanabileceği, böylelikle kesin çözüme nasıl ulaşabileceğiniz profesyonel ekibimiz tarafından belirlenir ve proje hakkında ücretsiz danışmanlık hizmeti almış olursunuz. Bu bağlamda çözüm odaklı çalışma sonucunda fiyat çalışması yapılmaktadır.

letter_img