Tahta Kurusu İlaçlama

Tahta Kurusu İlaçlama

Tahta kuruları bit ve pirede olduğu gibi kan emerek beslenen böceklerdir. Tahta kurusu boyu küçük, altı ayaklı ve baş ucunda flageta denen anteni olan haşeredir. Yapıları küçük olan tahta kurusu haşeresi genellikle 5-6 mm'yi geçmez.

Bu haşere türleri insan, evcil hayvanlar, yaban hayvanları, kümes hayvanları gibi birçok hayvan üzerinde barınarak kan emerler. Tahtakurusu yapı olarak vücudu basık, karın kısmı vücuduna oranla daha büyük olan hayvanlardır. Tahtakurusu beslenmesinde genellikle kan kullanırlar. Uzun zaman besin bulamadığında yıllarca (1,5 - 2 yıl) yaşayabilirler.

Tahtakuruları çok pis kokarlar. Tahtakuruları geceleri aktif olup konakçısına genellikle karanlıkta ve geceleri saldırırlar. Tahtakurusu öldürüldüğü zaman ve dışkı bıraktığı zaman çok kötü kokar.

Tahtakurusu evlerimize kedi, köpek ve diğer hayvanlar aracılığı ile gelir. Tahta kurusu insanı ısırdığı zaman deride kabarma, kaşıntı, kızarıklık, çıban şeklinde şişlikler görülür.

Tahtakurusu üremesi yumurta ile olur. Tahta kurusu yumurtalarını evlerdeki parke altlarına duvar ve taban çatlaklarına, mobilya içlerine evlerin bodrum ve çatı aralarına bırakırlar. Her yumurta bırakma döneminde yüzlerce yumurta bırakırlar. Tahtakuruları çok çabuk üredikleri için ev ortamında çabuk çoğalırlar.

Bu haşere gurubu ile mücadele etmek çok önemlidir. Tahtakurusu haşeresini ilaçlamada en etkili ve kalıcı çözüm, profesyonel firmalar ile irtibat sağlamakla olur. Tahtakurusu ilacını dışarıdan alarak amatörce mücadele ile çözüme kavuşulmaz.

Tahtakurusuna müdahale, mutlaka işini bilen yasal ve profesyonel firmalar tarafından yapılmalıdır.

ÜCRETSİZ KEŞİF HİZMETİMİZDEN
YARARLANMAK İSTER MİSİNİZ?

Haşere probleminizin neden kaynaklandığı, ne gibi ilaçlama işlemleri uygulanabileceği, böylelikle kesin çözüme nasıl ulaşabileceğiniz profesyonel ekibimiz tarafından belirlenir ve proje hakkında ücretsiz danışmanlık hizmeti almış olursunuz. Bu bağlamda çözüm odaklı çalışma sonucunda fiyat çalışması yapılmaktadır.

letter_img